Hírek
Góz Lilla - Siófoki Szakképzési Centrum
- Siófoki Szakképzési Centrum
- Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium
- Siófoki SZC Hikman Béla Szakképző Iskola
Döntőben a Krúdy és a Hikman csapata - Lukács István Emlékverseny
A Siófoki Szakképzési Centrum Krúdy Gyula Technikum és Gimnáziuma és a marcali Hikman Béla Szakképző Iskolájának csapata is bekerült a Stílusos Vidéki Éttermiség Egyesület és az Agrármarketing Centrum szervezésében megvalósuló Lukács István Emlékverseny d


A Siófoki Szakképzési Centrum Krúdy Gyula Technikum és Gimnáziuma és a marcali Hikman Béla Szakképző Iskolájának csapata is bekerült a Stílusos Vidéki Éttermiség Egyesület és az Agrármarketing Centrum szervezésében megvalósuló Lukács István Emlékverseny döntőjébe. A november 26-ai versenyen hat csapat versenyez egymással a Felcsúti Letenyey Lajos Gimnázium Technikum és Szakképző Iskolában. A zsűri elnöke Macsinka János, Gundel- díjas séf, a Michelin Bib Gourmand elismeréssel rendelkező Macok Bisztró tulajdonosa lesz.
A döntőbe jutott két fős csapatoknak a pályázatkor leadott két fogást kell helyben elkészíteniük. Az első fordulóban a csapatoknak egy irodalmi alkotásban kellett bemutatniuk a Rákóczi János, cukrász és mesterszakács születésének 125. évfordulójából az akkori kor gasztronómiáját. Egy piackutatást is kellett végezniük a diákoknak, bemutatva legalább öt környékbeli termelőt. Csatolniuk kellett egy hideg előétel és főétel receptjét, fotóit, amelyet a döntőben szeretnének elkészíteni. A versenymunkában, legalább 4, a Magyar Konyha Magazin által díjazott év termelőinek, termékeinek kellett szerepelnie.
A siófoki csapatot a tizenegyedikes szakács tanuló Czári Kincső és a tizedikes szakács tanuló Török Mátyás alkotja, felkészítő tanáruk Leányvári Krisztina szakokatató. A marcali csapatban tizedikes szakács tanulók Balaicza Patrícia és Kalota Máté vesz részt. Felkészítő tanáruk Mészáros Zoltán szakoktató. Gratulálunk mindkét csapatnak és szurkolunk nekik, hogy idén is szép eredményekkel térhessenek haza a nívós versenyről. Tavaly egyébként a Krúdy csapata szerezte meg az első helyezést.

KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Átvehették okleveleiket első óvodai nevelő okleveles technikusaink
Ünnepélyes keretek között vehették át okleveleiket azok a felnőtt tanulók, akik sikeresen teljesítették a Siófoki SZC Bacsák György Technikumban indított óvodai nevelő okleveles technikus képzést.
SSZC

Szakmai siker és motiváció a Balaton Fagyija versenyen
Különleges ízek, nagy élmények: így versenyeztek a Krúdy tanulói a Balaton Fagyija versenyen.
Intézmény

Dörfler Patrik első helyen zárt a Szegedi Innovatív Informatika Versenyen
Siófoki SZC Mathiász János Technikium, Gimnázium és Kollégium tanulója, Dörfler Patrik kiemelkedő sikert ért el a Szegedi Tudományegyetem Informatikai Intézete által szervezett Szegedi Innovatív Informatika Versenyen.
SSZC
